Kiedy pogoda staje się zimna, Twój ogród w naturalny sposób zwalnia. Choć może brakować Ci zajęć związanych z sadzeniem i zbieraniem plonów z początku roku, nadal możesz w pełni wykorzystać sezon, odkładając ogród na bok i przygotowując się do następnego roku. To, co zrobisz zimą, będzie miało znaczący wpływ na to, jak Twój ogród będzie wyglądał i funkcjonował następnej wiosny. Z jakimi zadaniami wiąże się pielęgnacja ogrodów Łódź zimą?

Przycinanie drzew i krzewów

Chociaż w miesiącach zimowych w ogrodzie nie dzieje się zbyt wiele, wciąż jest wiele do zrobienia. Po upalnym lecie, gdy tak ważne było nawadnianie ogrodu Łódź, mamy wrażenie, że w ogrodzie nie trzeba nic robić. W rzeczywistości miesiące zimowe to świetny czas na wykonywanie zadań w ogrodzie. Mroźna i sucha pogoda sprawia, że prace te są o wiele łatwiejsze. Na przykład przycinanie krzewów lub drzew zimą jest łatwiejsze niż w sezonie wegetacyjnym, gdy drzewa są pełne liści, a także skuteczniejsze, niż w fazie wzrostu roślin.

Czy śnieg i mróz szkodzą roślinom?

Zimą trzeba szczególnie dbać o rośliny, aby nie zaszkodziły im ujemne temperatury. Możesz utrzymać rośliny podlewane i bezpieczne od ekstremalnego zimna, przykrywając je kocem lub plandeką. Możesz również ściółkować swoje rośliny, aby utrzymać je bezpieczne i zdrowe podczas zimnej pogody. Ważne jest, aby chronić swój ogród przed śniegiem i upewnić się, że nie będzie się on na nim piętrzył. Pomoże to również w izolacji gleby i zapobiegnie jej zamarzaniu. Upewnij się, że odśnieżasz teren wokół ogrodu, aby ułatwić sobie dostęp do niego. Jeśli masz drzewa owocowe, również upewnij się, że są one chronione przed śniegiem.

Usługi ogrodnicze Łódź zimą

Jeżeli szukasz firmy, która profesjonalnie zajmie się pięknem i zdrowiem Twojego ogrodu, wybierz usługi Ogrodniak Łódź. Oferujemy sprzedaż i montaż produktów takich jak trawa z rolki Łódź, a Twoim azylem zajmiemy się kompleksowo, poprzez usługę budowa ogrodów łódź. Sprawdź naszą ofertę i ciesz się pięknym ogrodem przez cały rok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.