Ogród w stylu nowoczesnym to idealna propozycja dla osób ceniących sobie minimalizm, prostotę i funkcjonalność. Taki ogród to przede wszystkim harmonijne połączenie różnych elementów – roślin, elementów wodnych, kamieni i drewna – w taki sposób, aby tworzyły spójną, nowoczesną kompozycję. W tym artykule podpowiadamy, jak zaprojektować ogród w stylu nowoczesnym i jakie elementy powinny w nim znaleźć się na pierwszym planie.

Minimalizm to kluczowa zasada

Ogród w stylu nowoczesnym to przede wszystkim minimalizm i prostota. Warto postawić na rośliny o geometrycznych kształtach, jak np. rośliny kuliste, stożkowe czy kolumnowe, które pięknie wpasują się w nowoczesną aranżację. Dobrze sprawdzą się tu takie gatunki, jak tuja, czy cyprysik Ważne, aby unikać roślin o zbyt bujnym wzroście, które mogą zdominować całą przestrzeń.

Kolorystyka ograniczona do minimum

Ogród w stylu nowoczesnym powinien mieć ograniczoną kolorystykę. Dominującymi kolorami powinny być odcienie szarości, białego oraz czerni. Można także wprowadzić delikatne akcenty, np. kolorowe poduszki na meblach ogrodowych czy kolorowe doniczki. Dobrym rozwiązaniem może być też wprowadzenie jednej intensywnej barwy, np. czerwonego akcentu, który od razu przyciągnie uwagę.

Odpowiednio dobrane rośliny

W ogródku w stylu nowoczesnym nie może zabraknąć roślin o oryginalnych kształtach i nietypowym wyglądzie. Warto postawić na krzewy, jak np. hortensje bukietowe, które tworzą piękne, kuliste kształty. Dobrze sprawdzą się także rośliny o geometrycznych kształtach, np. różne odmiany traw ozdobnych, iglaki czy też cyprysy. W takim ogrodzie z powodzeniem można także zastosować kompozycje roślinne o intrygujących kształtach, jak np. grupy kolumnowych tui.

Odpowiednie elementy małej architektury

W ogródku w stylu nowoczesnym warto postawić na oryginalne, geometryczne elementy małej architektury. Mogą to być ławki, fotele czy stoły z metalu, aluminium lub stali nierdzewnej, a także eleganckie donice z betonu, kamienia czy tworzywa sztucznego. Ważne, aby elementy małej architektury pasowały do całości aranżacji i były proste, bez zbędnych ozdób i dekoracji. Również ogrodzenia i balustrady powinny być proste i geometryczne, bez wzorów i zdobień. Dobrym rozwiązaniem mogą być przegrody z panelem gabionowym lub murki z kamienia naturalnego, które dodadzą charakteru i będą ładnie komponować się z otoczeniem.

Oświetlenie

Oświetlenie to ważny element, który wpłynie na atmosferę w ogrodzie. W ogrodzie w stylu nowoczesnym warto postawić na prostotę, dlatego najlepszym rozwiązaniem są lampy o prostych, geometrycznych kształtach, np. proste słupy lub kinkiety o minimalistycznym wyglądzie. Ważne, aby oświetlenie było dostatecznie jasne, ale nieprzesadnie mocne. Można także zastosować oświetlenie punktowe, które podkreśli poszczególne elementy ogrodu, jak np. drzewa czy rośliny.

Elementy wodne

Ogród w stylu nowoczesnym może być wzbogacony o elementy wodne, takie jak fontanny, strumienie czy małe oczka wodne. Takie elementy będą stanowić oryginalne ozdoby i będą wprowadzać spokojną atmosferę do ogrodu. Warto jednak pamiętać, żeby były one proste w formie i kształcie, aby harmonijnie wpisywały się w całą aranżację.

Meble ogrodowe

Meble ogrodowe to element, który również wpłynie na charakter ogrodu. W ogrodzie w stylu nowoczesnym warto postawić na proste, geometryczne formy, które będą się ładnie komponować z pozostałymi elementami. Meble ogrodowe powinny być wykonane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, takich jak metal, aluminium czy drewno egzotyczne. Odpowiednio dobrane meble będą zachęcać do spędzania czasu na świeżym powietrzu i będą dopełniać całości aranżacji.

Ogród w stylu nowoczesnym

Projektowanie ogrodu w stylu nowoczesnym to połączenie prostoty, minimalizmu i funkcjonalności. Ogród powinien być harmonijny, z dobrze dobranej roślinnością, elementami małej architektury oraz odpowiednim oświetleniem. Ważne, aby zachować minimalizm i prostotę w każdym elemencie, a całość aranżacji będzie prezentować się nowocześnie i elegancko.

Projektowanie ogrodu – skorzystaj z naszej pomocy

Jeśli marzy Ci się przepiękny ogród przydomowy, zapraszamy do kontaktu z nami. Z chęcią wykonamy dla Ciebie projekt ogrodu Łódź, który z pewnością Cię usatysfakcjonuje. Wykonamy dla Ciebie również inne prace ogrodnicze Łódź, jak na przykład nawadnianie ogrodu Łódź, czy też zakładanie trawników Łódź. Skontaktuj się z nami, a my dołożymy wszelkich starań, byś był ze swojego ogrodu zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.