Sezon letni to idealna pora by zadbać o widok za domowym oknem i nacieszyć oko pięknym ogrodem. Jednak ta pora roku nie zawsze dobrze wpływa na naszą zieleń. Często mierzymy się z problemem szkodników, a także z przesuszeniem. Zatem jak utrzymać ładny trawnik i cieszyć się nim na długo? Oto kilka kluczowych zasad.

Częstość podcinania

Koszenie trawy powinniśmy uzależniać od tempa jej wzrostu. W najszybszym okresie należy ją podcinać nawet co 3-4 dni, przy czym pamiętać o skróceniu o 1/3 długości. Po skończonym koszeniu zawsze trzeba też podlać trawnik. Oczywiście takie prace ogrodowe Łódź można zlecić firmie, która profesjonalnie zadba o nasz ogród.

Nawadnianie

Podstawową zasadą podlewania trawy, jest pora tej czynności. Nie powinniśmy tego robić w pełnym słońcu, dlatego poranek i wieczór to najbardziej odpowiedni czas w ciągu dnia. Co więcej, strumień wody powinien być rozproszony, by nie doszło do zalania trawnika, co przyniosłoby jeszcze większe szkody. Można też zamontować specjalny system, który usprawni nawadnianie ogrodu Łódź. Najlepiej będzie to zrobić jeszcze w momencie, kiedy przygotowywana jest aranżacja ogrodów Łódź i nie zostało jeszcze zlecone zakładanie trawników Łódź.

Nawożenie

By wesprzeć wzrost naszego trawnika, możemy sięgnąć po nawozy. Najlepszym wyborem będą nawozy w formie granulek zawierające przede wszystkim azot, fosfor, potas oraz magnez. Nawozy tego typu będą bezpieczne przy początkowej przygodzie z ogrodnictwem. Nawożenie trawnika powinno być przeprowadzane od 3 do 5 razy w roku. Warto też zainteresować się jakie jeszcze usługi ogrodnicze Łódź są dostępne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.