Zima w ogrodzie wielu z nas kojarzy się ze smutnym, szarym krajobrazem. Czasem cały teren przykrywa biały puch, ale obecne zimy nie rozpieszczają nas śniegiem, więc wyglądając przez okno widzimy tylko bezbarwny trawnik i suchą ziemię. Jednak ogrody nie muszą służyć wyłącznie do uprawy roślin w miesiącach letnich. Istnieje wiele sposobów na to, aby ogród wyglądał pięknie również zimą.

Zimowe rośliny

Istnieje wiele roślin, które kwitną w miesiącach zimowych. Rośliny te mogą dodać ogrodowi koloru i żywości oraz stanowić cenne źródło nektaru dla zapylaczy. W zależności od wybranej odmiany można spodziewać się szerokiej gamy kolorów, od głębokich czerwieni i pomarańczy po róż i fiolet. Rośliny kwitnące zimą sprawią, że ogród nabierze kolorów o tej porze roku, kiedy nie ma zbyt wiele do oglądania.

Krzewy i drzewa, które robią wrażenie

Jedną z najprostszych rzeczy, jakie możesz zrobić, jest przycinanie zimozielonych krzewów i drzew. Przycinanie jest niezbędne do utrzymania zdrowego drzewa lub krzewu. Polega ono na wycinaniu martwych lub niezdrowych gałęzi, aby umożliwić wzrost zdrowych. Właściwe przycinanie nadaje również estetyczny kształt, maksymalizuje nasłonecznienie i poprawia przepływ powietrza. Dzięki temu prostemu zabiegowi Twój ogród sprawia wrażenie schludnego i zadbanego. Większość krzewów i drzew można przycinać o każdej porze roku, choć niektóre lepiej przycinać jesienią lub zimą niż wiosną, kiedy są w fazie intensywnego wzrostu.

Zadbaj o swój ogród przez cały rok

Wykonujemy kompleksowe usługi ogrodnictwo Łódź, aby zadbać o Twój ogród w każdej porze roku. Niezależnie od tego, czy latem potrzebne jest nawadnianie ogrodu Łódź, czy może codzienna pielęgnacja ogrodów Łódź, stajemy na wysokości zadania i sprawiamy, że ogród cieszy oko przez cały rok. Zadbamy o Twój ogród, gdy potrzebna jest trawa z rolki Łódź lub gdy chcesz przywrócić do życia naturalny trawnik. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Nasze usługi to zarówno budowa ogrodów Łódź od podstaw, jak i pielęgnacja już gotowego ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.