Lato jest jedną z piękniejszych pór roku. Większość roślin wokół nas jest w pełnym rozkwicie i zachwyca paletą różnorodnych kolorów i pięknym zapachem. Natomiast niektóre rośliny dopiero będą rozkwitały. To sprawia, że przez całą porę roku możemy podziwiać bogactwo rodzimej flory.

Także w naszych ogrodach możemy zadbać o to, aby latem nie zabrakło w nim różnorodności pięknych gatunków roślin oraz aby ogród stał się poprzez to miejscem, w którym możemy odpocząć, zrelaksować się, a także cieszyć z naszych własnych zbiorów. Zatem co można pielęgnować latem w ogrodzie? W okresie tym przypada wiele prac ogrodowych, o których warto pamiętać. Można zatem rozmnażać byliny i wysiewać kwiaty dwuletnie, takie jak malwy, bratki i stokrotki.

Aby spowodować powtórne kwitnienie niektórych kwiatów, trzeba pamiętać o przycinaniu pędów i usuwaniu kwiatostanów przekwitniętych krzewów. Warto również nawozić i przycinać żywopłot. Lato często jest upalną porą roku, dlatego trzeba pamiętać o częstym podlewaniu roślin i pozbywaniu się chwastów, które mogą zabierać wodę naszym roślinom. Warto zadbać o nawadnianie ogrodu Łódź oraz można zlecić prace ogrodnicze Łódź, szczególnie kiedy jest ciepło. Natomiast sierpień jest dobrym miesiącem na sadzenie roślin cebulowych, takich jak krokusy, tulipany czy narcyze, a także drzew i krzewów iglastych.

Lato to też idealny moment na to, żeby wdrożyć projekt ogrodu Łódź i stworzyć lub przemodelować nasz ogród. Niektórzy zlecają wtedy zakładanie trawników Łódź lub preferują zaawansowane urządzanie ogrodów Łódź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.