Zadbany i estetycznie urządzony ogród z pewnością przykuje uwagę wielu osób. Takie projekty zdecydowanie wyróżniają się na tle sąsiadów i wprawiają w zachwyt wszystkich gości. W ostatnim czasie szczególną popularnością cieszą się ogrody w stylu nowoczesnym. Taka przestrzeń charakteryzuje się minimalizmem, czystością oraz jest bardzo wyrazista. Jeżeli zastanawiasz się czy taki styl będzie Ci odpowiadał, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem. Postaramy się rozwiać Twoje wszelkie wątpliwości. 

Nowoczesne aranżacje ogrodów – na czym polegają?

Nowoczesny projekt ogrodu zakłada dużą dawkę elegancji oraz wyrafinowanego stylu. Znajdziesz w nich dużo minimalistycznych rozwiązań, które swoją inspirację czerpią z kultury japońskiej. Zdecydowanie większy nacisk kładzie się w tym przypadku na architekturę niż na kwiaty i drzewa. Często wykorzystuje się geometryczne kształty oraz bardzo powtarzalne elementy. Głównym założeniem, w tym przypadku pozostaje zorganizowanie oraz prostota. W tym stylu możesz urządzić zarówno mały ogród, jak i nieco większą przestrzeń. Harmonijne i eleganckie przestrzenie do wypoczynku są także niezwykle łatwe w pielęgnacji. 

Projekty ogrodów nowoczesnych zakładają dużą ilość elementów małej architektury oraz budynków o nowoczesnej strukturze. Z tego powodu znajdziesz w nich takie obiekty, jak patio, pergole, tarasy czy altany. Projektując swój ogród w tak konkretnym stylu trzeba niezwykle precyzyjnie zestawiać ze sobą poszczególne elementy, aby uzyskać pożądany surowy efekt końcowy.

Ogród nowoczesny aranżacje – akcent roślinności i architektura krajobrazu

Aranżacja nowoczesnego ogrodu nie może objeść się bez roślin. Tylko z pozoru pełnią one rolę drugoplanową, a w rzeczywistości wprowadzają dużo kontrastu i koloru do ogrodu w stylu nowoczesnym. Należy starannie dobierać poszczególne barwy, faktury oraz gatunki, aby uzyskać oczekiwany efekt końcowy. Można zdecydować się na jeden z dwóch głównych nurtów aranżacyjnych. Pierwszy z nich zakłada wykorzystanie bardzo małej ilości drzew i krzewów, które sadzi się w równych, geometrycznych odstępach. Dzięki temu można uzyskać ostre, mocne linie oraz pożądaną monochromatyczność.

Z drugiej strony można zdecydować się na bardzo gęste obsadzenie ogrodu. Rośliny będą obecne w ozdobnych donicach oraz na zielonej nawierzchni. Należy jednak pamiętać o zachowaniu spójności oraz prostoty, dzięki której uzyskany efekt będzie sprawiał wrażenie bardzo naturalnego. W tym przypadku ogród nowoczesny projekt powinien być dokładnie przemyślany i zawierać w sobie takie elementy, jak zadaszenia, ścieżki w ogrodzie, kącik wypoczynkowy , rekreacyjna część ogrodu oraz przestrzeń przed domem. Kolory i faktury powinny przenikać się tak, aby tworzyć prosty i harmonijny wygląd.  Wszelkie architektoniczne rozwiązania powinny być uprzednio przeanalizowane. 

Trawnik powinien być równo przycięty i stwarzać takie wrażenie jak trawa z rolki Łódź. Z kolei modne meble ogrodowe muszą posiadać pokrycie w eleganckim, stonowanym kolorze. Nowoczesny ogród aranżacje zakładają dużą ilość żwiru, szkła oraz betonu. Sama strefa wejściowa ogrodu powinna być prosta w stworzona z dbałością o nawet najmniejszy szczegół. Pomysłów na nowoczesną przestrzeń jest nieskończenie wiele.

Projekt nowoczesnego ogrodu – kwitnące przestrzenie na najwyższym poziomie

Ogród w nowoczesnym stylu będzie posiadał także doskonale dobrane oświetlenie. Uporządkowane nasadzenia oraz rabaty w formie prostokąta mogą zastać dodatkowo ozdobione latarniami z bambusowymi kloszami. Jest to idealny sposób na stworzenie bardziej przytulnej przestrzeni, która jeszcze bardziej zachęca do skorzystania z jej uroku. Aby zrobić ogród nowoczesny należy wykazać się sporą dawką kreatywności. Podczas projektowania ogrodu nowoczesnego należy uwzględnić także kwiatowe mozaiki oraz fantazyjne żywopłoty.

Można zdecydować się także na ognisko w ogrodzie dużym z nawierzchnią pokrytą kostką brukową. Będzie to doskonałe miejsce na spędzenie wolnego, letniego wieczoru. Z kolei woda w ogrodzie to doskonały pomysł na wprowadzenie elementu relaksu oraz orzeźwienia.

Ogród nowoczesny inspiracje – zaprojektuj swoją przestrzeń!

Jeżeli chcesz stworzyć ogród aranżacje nowoczesne, koniecznie poszukaj pomysłów w sieci i zainspiruj się nimi. Jesteś w stanie zaprojektować swoją przestrzeń samodzielnie z uwzględnieniem swoich wszelkich upodobań. Dzięki temu Twój ogród przydomowy stanie się wyjątkowy w niepowtarzalny. Możesz dowolnie realizować swoje plany, które dotyczą ogrodu przed domem oraz na jego tyłach i wykorzystywać wyłącznie elementy, które Ci się podobają. Samodzielnie zestawiasz ze sobą poszczególne elementy, tworząc przy tym personalizowany efekt końcowy. 

Jeżeli interesują Cię ogrody projekty nowoczesne i szukasz osoby, która stworzy dla Ciebie takie miejsce, koniecznie poszukaj doświadczonego specjalisty. Ogrodnik Łódź zdecydowanie sprawi,że aranżacja ogrodu Łódź stanie się przyjemna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.