Projektowanie ogrodów

Projektowanie ogrodów czy projektowanie terenów zieleni to kluczowy, najważniejszy etap współpracy z nami. Firma ogrodnicza OGRODNIAK realizując Państwa ogrody Łódź i okolice ( województwo łódzkie )  wielokrotnie przekonała się jak różne mogą być Państwa oczekiwania, jak słowo ogród dla każdego inwestora oznacza co innego. Dla jednych to perfekcyjnie strzyżona, soczyście zielona trawa po której można biegać z dziećmi boso z drzewami owocowymi za domem. Dla innych ogród to bogactwo gatunków roślin, niezliczona ilość rabat, które oddziela tylko niewielki trawnik. Ilu ludzi – tyle upodobań

Dlatego też, tak ważny jest dobrze skrojony projekt ogrodu, ogród ,, szyty na miarę ‘’. Z uwagą słuchamy Państwa oczekiwań, poznajemy indywidualne preferencje, zwyczajnie, po ludzku obgadujemy najpierw projekt ogrodu.

Nawet niewielkie ogrody przydomowe, małe ogródki za domem, które jakby na wstępie swoją małą powierzchnią spisywane są na straty, mogą stać się prawdziwymi dziełami sztuki. Na tym etapie projektowanie ogrodu to rozpoznanie, jakie metody pracy należy powziąć, jaki należy wykonać zakres prac, oceniając ukształtowanie terenu, nasłonecznienie,  glebę. To także czas na wstępne określenie ilości rabat, ciągów pieszych w ogrodzie, omówienie dodatkowej małej architektury ogrodowej, metody nawodnienia ogrodu, oświetlenia itd. Projekt ogrodu jest więc sumą Państwa oczekiwań, możliwości jakie daje nam teren, naszego doświadczenia i profesjonalnych rad z uwzględnieniem budżetu inwestora. Tak powstaje pierwszy, poglądowy zarys.

Z tak przygotowanym, ręcznie malowanym wstępnym projektem firma ogrodnicza OGRODNIAK spotyka się z Wami ponownie. Wspólnie konsultujemy to co przygotowaliśmy, obgadujemy opracowany ogród. To czas na słuchanie Państwa uwag, zadawanie pytań, rozwiewanie wątpliwości, szukanie lepszych rozwiązań. Na tym etapie wiele ustaleń z pierwszego spotkania może ulec zmianie, wiele jeszcze można zmienić, gdyż przed nami dopiero ostateczny finalny projekt ogrodu do wykonania.

Ostatecznie zaakceptowany, końcowy projekt ogrodu wraz z kosztorysem jest dopiero przepustką do realizacji prac na terenie.

Wszystko wydaje się takie proste. Wielu osobom wydaje się, że są w stanie samodzielnie poradzić sobie i narysować ogród o jakim marzą, a potem według planu go wykonać. Po co zatem oddawać ogrody projekty w obce ręce i po co zlecać profesjonalistom to zadanie?

Firma ogrodnicza OGRODNIAK- ogrody Łódź i okolice odpowiada na takie zapytanie.

Warto nam zlecić ogrody projekty i wykonanie ponieważ:

  • Usystematyzujemy Wasze oczekiwania ustalając charakter ogrodu, jego docelową funkcję lub pomożemy połączyć w spójną całość kilka funkcji jednego ogrodu
  • Pomożemy sensownie lokalizować obiekty architektury ogrodowej, przebieg ścieżek, miejsca do biesiadowania, miejsca zabaw dzieci itd.
  • Doradzimy tak dobrać rośliny, aby uwzględniając Wasze upodobania, uwzględnić wymagania roślin, sposoby pielęgnacji, wymagania glebowe i nasłonecznienie terenu
  • Projektowanie ogrodu z nami to gwarancja, że Wasza przestrzeń zostanie zaplanowana logicznie, funkcjonalnie i zarazem kreatywnie, a ogród przyniesie Państwu dużo radości i satysfakcji

Ogrody przydomowe to w dzisiejszych czasach prawdziwa sztuka.  Urządzanie ogrodów, style ogrodów oraz nowoczesne rozwiązania, coraz nowsze technologie, coraz lepsze materiały, coraz większa gama dostępnych roślin – wszystko to daje nam ogromne pole do popisu.  Projekt ogrodu, urządzanie ogrodu jest więc dzisiaj sztuką samą w sobie. Przedstawiony w postaci planu, z zachowaniem skali, będący przestrzenią widoczną z góry, naniesiony na papier. Dodatkowe rysunki poszczególnych rabat, wybranych miejsc w ogrodzie –pozwalają inwestorowi zobaczyć najbardziej interesujące go szczegóły w sposób wyraźny. Temu służy dobry projekt ogrodu.

Firma ogrodnicza OGRODNIAK udowadnia swoim klientom, że nawet najmniejszy ogród, najmniejszy kawałek ziemi może stać się czymś wyjątkowym , bez względu na to czy będzie on oazą zieleni , czy też najbardziej minimalistycznym rozwiązaniem.

OGRODY ŁÓDŹ, PROJEKTOWANIE OGRODÓW, OGRODY PROJEKTY ŁÓDŹ– tylko z  OGRODNIAKIEM

 

Skontaktuj się z nami

698-573-128

Codziennie od 8:00 – 20:00

DZIAŁAMY NA TERENIE ŁODZI I OKOLIC
Email kontakt@ogrodniak.pl

Wykonanie: Advertez.pl ❤ © 2018 Ogrodniak. All rights reserved.